trasy

zobrazit seznam tras

10 - Za přírodou i historií

Vydejte se za přírodními krásami i historií do Podorlicka. Trasa začíná v Chocni a vede kolem zámku, ve kterém se nachází
Orlické muzeum
Orlické muzeum
Muzeum se nachází v prostorách choceňského zámku. V jeho interiéru objevíte celkem šest expozic, které se zabývají historií, archeologií, paleontologií, geologií, letectvím a cihlářstvím.

. Dále pojedete přes přírodní rezervaci Peliny podél řeky Tiché Orlice až do Brandýsa nad Orlicí, kde objevíte přírodní bludiště. V Ústí nad Orlicí navštivte městské muzeum s expozicí věnující se textilní výrobě. V České Třebové se určitě zastavte za rotundou svaté Kateřiny - jedinou dochovanou románskou stavbou v Pardubickém kraji. Odpočiňte si u Lanškrounských rybníků, kde se můžete osvěžit a slunit na krásné pláži nebo si zapůjčit lodičku. Příjemná je i procházka po zdejší naučné stezce k pozorovatelně ptactva a rozhledně Hláska.

Info o trase

Délka: 57,3 km

Náročnost:

RAZÍTKOVACÍ MÍSTA:
BIKEMAX Ústí nad Orlicí (telefon: 737 870 008),
Turistické informační centrum Česká Třebová (telefon: 465 322 634)

Trasa
Start: Choceň, Turistické informační centrum –> 18,5 km směr Ústí nad Orlicí, rozc. Na Ostrově po cyklostezce č. 8 –> 1,6 km směr BIKEMAX Ústí nad Orlicí po trase č. 4045 –> 1,6 km zpět k rozc. Na Ostrově po trase č. 4045 –> 10,3 km směr Česká Třebová po cyklostezka č. 8 -> 0,1 km směr ulice Školní -> 0,1 km okolo kostela sv. Jakuba Většího –> 8,5 km směr Semanín, Nový Rybník po trase č. 24 –> 4,6 km směr Třebovice, rozc. po trase č. 4045 –> 4,1 km směr Damníkov po trase č. 4062 – 7,3 km směr Lanškroun po trase č. 4222 –> 1,7 km do cíle
Lanškrounské rybníky
Lanškrounské rybníky
Jsou unikátní soustavou rybníků v ČR. Největší z nich je rybník Dlouhý, okolo kterého se projdete po naučné stezce. Na její trase narazíte na pozorovatelnu ptactva, Eduardův pramen nebo rozhlednu Hlásku na Kypuši.

po trase č.
4221.