trasy

zobrazit seznam tras

12 - Za rozmanitostí hor a podhůří

Rozjeďte se za rozmanitostí hor i podhůří. Trasa začíná v horském městečku Rokytnice, kde objevíte nejen interaktivní muzeum Sýpka, ale i Muzeum lokálky. Dále vás povede k přírodní rezervaci
Zemská brána
Zemská brána
Přírodní rezervace s naučnou stezkou, bohatou flórou a romantickým údolím, kde do území Čech vstupuje řeka Divoká Orlice je oblíbeným výletním místem. Úzké balvanové řečiště lemují v úseku několika set metrů výrazné rulové skály. Dojem brány do Čech navíc umocňuje jednoobloukový kamenný most vystavěný českými a italskými kameníky v letech 1901–1903.
s kamenným mostem. Vydejte se po naučné stezce přes Pašeráckou lávku a zastavte se u Ledříčkovy skály. Pokračujte do Sportareálu České Petrovice, který nabízí zábavu, výhledy z rozhledny Amálky a občerstvení ve SKIBARU. Poté dojedete do malebné obce Pastviny s unikátní přehradou vybudovanou v údolí řeky Divoké Orlice. V Jablonném nad Orlicí nesmíte minout romantické
údolí Hradiska
Údolí Hradiska
Romantické údolí Hradiska v Jablonném nad Orlicí s nivními loukami a poldry vede okolím Orličského potoka. Stezka po straně údolí nabízí romantické výhledy do malebné krajiny. Prochází zde Jiráskova turistická stezka a je ideálním místem pro aktivní odpočinek, pěší turistiku, cyklistiku, in-line bruslení nebo lezení po skalách.
. Letohrad je známý svým největším muzeem řemesel v České republice, ale za návštěvu také stojí nová oranžerie, která je ozdobou zámeckého parku na náměstí.

Info o trase

Délka: 50,3 km

Náročnost:

RAZÍTKOVACÍ MÍSTA:
Informační centrum Letohrad (telefon: 465 622 092),
Infocentrum Rokytnice v Orlických horách (telefon: 491 616 995)

Trasa
Start: Rokytnice v Orlických horách, nám. T. G. Masaryka –> 6,5 km směr Kunvald po trase č. 4070 –> 2,8 km po zelené turistické značce směr Žamberské lesy –> 1,1 km směr Žamberské lesy po trase č. 4074 –> 1,5 km rovně směr Bartošovice v O. h. k silnici č. III/319 –> 0,3 km vpravo po silnici č. III/319 –> 8,3 km směr
Sportareál České Petrovice
Sportareál České Petrovice
Ve Sportareálu se zabaví celá rodina. Dejte si závody na horských kárách, užijte si adrenalin na překážkové nafukovací dráze, letním tubingu ve vytyčené dráze nebo se osvěžte pod vodním dělem. Pokud vám po těchto maximálně bezpečných atrakcích vyhládne, ochutnejte dobroty ve SKI BARU.
po trase č. 22 –> 5,1 km směr Pastviny po trase č. 4077 –> 4,8 km směr Údolí po trase č. 4073 –> 1,3 km vlevo úzká cesta přes lesní bar k trase č. 4074 –> 6,3 km směr Jablonné n. O. po trase č. 4074 –> 0,1 km po zelené turistické značce k trase č. 4361 –> 12,3 km do cíle v Letohradu po trase č. 4361.