trasy

zobrazit seznam tras

7 - Po krásách Hřebečského hřbetu

Cyklistické toulky turistickou oblastí Českomoravské pomezí vás zavedou i do okolí Moravské Třebové. Z malebného města plného jedinečných renesančních a barokních památek se vydáte do oblasti Hřebečského hřbetu, kde se seznámíte s hornickou historií zdejšího regionu.
Hřebečské důlní stezky
Hřebečské důlní stezky
Rozsáhlá síť stezek pro pěší i cyklisty je věnována především historii hornictví v oblasti Hřebečska, zdejší geologii i přírodním a technickým památkám. Výhledy do Moravskotřebovské kotliny vám nabídne rozhledna Strážný vrch nebo vyhlídková plošina Nad doly.

nabízí zajímavé technické památky i nádherné výhledy do okolní krajiny. Vynechat byste rozhodně neměli ani návštěvu Průmyslového muzea v Mladějově, odkud o vybraných sobotách vyjíždí vláček po úzkokolejce až k bývalým dolům na Hřebči. A pokud máte rádi adrenalin, vypravte se na projížďku po některé z tras moravskotřebovského singltreku. Určitě nebudete litovat!

Info o trase

Délka: 46,5 km / 33,4 km

Náročnost:

RAZÍTKOVACÍ MÍSTA:
Městské informační centrum Moravská Třebová
(telefon: 461 353 177),
Průmyslové muzeum Mladějov (telefon: 604 635 779)

Trasa
Start: Moravská Třebová, křižovatka ulic Čs. Armády a Komenského -> 10,4 km směr Křenov po trase č. 4030 -> 12,8 km vpravo směr Hřebeč po trase č. 4029 -> 7,1 km směr Nad Vískou po červené turistické značce -> 3,9 km směr Mladějov po žluté turistické značce -> 8,2 km směr Staré Město po trase č. 4062 -> 4,1 km do cíle směr Moravská Třebová po trase č. 521.

Trasu lze zkrátit na délku 33,4 km – z Moravské Třebové po 4029 na Hřebeč a odtud podle uvedené trasy.