trasy

zobrazit seznam tras

2 - Velký okruh Pardubicemi

Velký popis Pardubicemi propojuje ta nejzajímavější místa z města. Zároveň je trasa vedena tak, aby cyklisté projížděli nejen zastavěným městem, ale i zelení a parky a víceméně po rovině. Prohlédněte si město z výšky ze Zelené brány, seznámíte se s historií města na pardubickém zámku. Zažijete si, jaké to je projet se po Labské stezce, uvidíte významné pardubické stavby a zavítáte i na pietní místo
Památník Zámeček
Památník Zámeček 
Památník se nachází na místě bývalého nacistického popraviště. Je to místo, které připomíná temnou část historie a má být mementem pro budoucí generace. Jsou zde uchovány tragické příběhy těch, kteří se dokázali postavit zlu.
 
, který nechvalně proslul za 2. světové války. V závěru trasy projedete kolem pardubického skvostu, zrenovovaných Automatických mlýnů a zrelaxovat můžete v parku Na Špici na břehu řeky Chrudimky. Na této trase si přijdou na své jak dospělí, tak i větší děti a nic z Pardubic vám neunikne! Tip pro rodiny s malými dětmi: Udělejte si cyklovýlet podél řeky Chrudimky. Výlet se o dost zkrátí a celou dobu pojedete po cyklostezce podél vody ve stínu stromů a i tak spatříte spoustu zajímavých míst. Uvidíte, že děti to bude bavit. Délka 4,5 km.

Info o trase

Délka: 21,2 km

Náročnost:

RAZÍTKOVACÍ MÍSTA:
Lanové centrum Pardubice (telefon: 725 384 007),
Památník Zámeček
Památník Zámeček 
Památník se nachází na místě bývalého nacistického popraviště. Je to místo, které připomíná temnou část historie a má být mementem pro budoucí generace. Jsou zde uchovány tragické příběhy těch, kteří se dokázali postavit zlu.
 
(telefon: 720 123 604)

Trasa
Start: Pernštýnské náměstí, Pardubice -> 0,1 km ulice Pernštýnská -> 1,0 km kolem pardubického zámku, trasa č. 2 Labská -> 1,7 km směr Svítkov, cyklotrasa podél Labe -> 2,0 km směr Svítkov, trasa č. 2 Labská -> 0,6 km přes most přes řeku Labe -> 0,1 km rovně, za podjezdem odbočit doleva -> 0,9 km ul. Přerovská -> 0,8 km ul. Hradčanská, na konci odbočit doleva -> 0,9 km ul. U Moruší -> 0,2 ul. Bránecká, později Popkovická -> 1,7 km ul. Pražská, cyklistická stezka podél silnice -> 1,4 km směr na hl. nádraží trasa č. 4178 -> 1,1 km Palackého třída, trasa č. 4191 -> 0,7 km třída Míru -> 0,5 km náměstí Republiky, dále Smetanovo náměstí, po cyklostezce pokračovat ul. Jahnova -> 1,9 km podél řeky Chrudimky, trasa č. 4119 -> 0,9 km ulicí Průmyslová, po silnici -> 0,5 km po cyklostezce k Památníku Zámeček -> 0,5 km po cyklostezce zpět na kruhový objezd, odbočit vpravo -> 0,5 km po cestě kolem Larischovy vily -> 1,4 km podél železnice, trasa č. 4139 -> 1,8 km, před řekou odbočit vpravo, podél Chrudimky až do parku Na Špici -> 0,3 km dřevěný most přes řeku Chrudimku, pokračovat podél vody -> 0,8 km trasa č. 2 Labská -> 0,1 ul. Pernštýnská -> Cíl: Pernštýnské náměstí