trasy

zobrazit seznam tras

13 - Po krkonošských výhledech Václava Havla

I v Krkonoších se najde pěkný okruh bez velkých převýšení. Trasa začíná v Trutnově na náměstí, odkud pokračuje proti proudu řeky Úpy do Horního Starého Města. Zde vás čeká stoupání na Pekelský vrch, ze kterého si užijete výhledy na nejvyšší české pohoří. Dále po asi 1 km dojedete k oboře Hrádeček pojmenované podle bývalé chalupy Václava Havla, která stojí naproti oboře. V současné době zde žije přibližně 15 daňků. Naproti oboře stojí
zřícenina hradu Břecštejn

Zřícenina hradu Břecštejn

Břecštejn je hradní zříceninou nedaleko Hrádečku a obce Vlčice. První zmínky o hradu jsou z roku 1336 s původním jménem Stein. Hrad vyrostl na strmé skalní kře a z tohoto důvodu nemohl být rozsáhlý. Prakticky nepřístupný byl na severozápadní straně, kde je skalní stěna téměř svislá. Na východě a jihovýchodě musel být hrad chráněn dvojím příkopem a valem. Dnes z vlastního hradu zbývají vysoké obvodové zdi. Jako vchod nyní slouží bývalé sklepy.

ze 14. století. Pak pojedete přes Vlčice, Pilníkov, Staré Buky a Dolce zpět do Trutnova. Cestou přímo vybízí zchladit se na koupališti Dolce. Na konci trasy si připomenete jednu z bitev z roku 1866, kdy se u Trutnova utkaly pruské a rakouské jednotky.
Info o trase

Délka: 29,6 km

Náročnost:

RAZÍTKOVACÍ MÍSTA:
TIC Trutnov
Kemp Dolce
Kemp Dolce
Recepce
Cyklo Point Trutnov
Trasa
Start: Krakonošovo nám. -> 350 m ul. Horská a Poštovní -> 2,7 km po cyklostezce podél Úpy – Horní Staré Město, most -> 600 m ul. Úpská – křižovatka s ul. Horskou -> 1,1 km ul. Horská – Horní Staré Město – Internát -> 7,5 km 4300 Pilníkov -> 1 km 4299, 4300 Vlčice -> 4,2 km 4299 Pilníkov -> 3,7 km 4138 Staré Buky, obecní úřad -> 5,2 km účelová cesta kolem Koupaliště Dolce k čerpací stanici Shell, Královédvorská -> 2,4 km 4212 na ul. Maxima Gorkého a Pod Sadem -> 450 m ul. Pod Sadem, U Studně a Bulharská.