trasy

zobrazit seznam tras

7 - To nejlepší z Bohdanečska

Užijte si rovinaté Bohdanečsko na kole! Pohodová cyklotrasa, která je vhodná rovněž pro rodiny s dětmi, vám představí to nejlepší z okolí známého lázeňského města. Ze samotných Lázní Bohdaneč, kde výlet začíná i končí, vyrazíte k vodě. Postupně projedete kolem vyhledávaných písníků a největších rybníků široko daleko, ale také třeba Opatovického kanálu. Výlet si můžete zpestřit návštěvou hned několika naučných stezek, golfového resortu, autokempu Buňkov, Tillerova sedátka nebo ornitologické pozorovatelny.
Info o trase

Délka: 33,4 km

Náročnost:

RAZÍTKOVACÍ MÍSTA:
Golf Resort Lázně Bohdaneč

Golf resort Lázně Bohdaneč

18 jamkové mistrovské golfové hřiště leží v sousedství Lázní Bohdaneč a přírodní rezervace Bohdanečský rybník. Hřiště bylo citlivě zasazeno do existující přírody a v tomto směru patří mezi jedny z nejkrásnějších 18 jamkových hřišť u nás. Určitě Vás zaujme také pestrostí jamek. Golfové hřiště Lázně Bohdaneč postupně prošlo v posledních třech letech řadou změn zaměřených na zvýšenou pohodu hráčů a významné zlepšení kvality hracích ploch i jejich okolí.


Městsko-lázeňské informační centrum
Trasa
Start: Masarykovo náměstí, Lázně Bohdaneč -> 4039, 4193 402 m rozcestník -> 4039 4,8 km odbočení Boudy -> 4200 3,7 km Dolany, křižovatka směr Lázně Bohdaneč -> 4040, 4275 1,8 km napojení na Naučnou stezku
Bohdanečský rybník

NS Bohdanečský rybník

Naučná stezka seznamuje na třech větvích trasy s faunou, flórou a přírodními poměry národní přírodní rezervace Bohdanečský rybník a rybník Matka, ležící nedaleko města Lázně Bohdaneč.

a rybník Matka -> 4040 1,7 km odbočka k ornitologické pozorovatelně ->
ornitologická pozorovatelna

Ornitologická pozorovatelna u Bohdanečského rybníku

Jedna z částí zdejší naučné stezky vede na Polákův poloostrov Bohdanečského rybníka, kde do roku 2015 stávala jednoduchá dřevěná ornitologická pozorovatelna připomínající myslivecký posed. Kvůli svému špatnému stavu však musela být v létě 2015 odstraněna, na jaře 2016 byla (v rámci dokončovacích prací revitalizace Bohdanečského rybníka) nahrazena novou 8 m vysokou dřevěnou pozorovatelnou. Jedná se o stavbu z dubového a modřínového dřeva s rákovou střechou, jejíž vybudováno iniciovala Agentura ochrany přírody a krajiny ČR.

, lze dojít pěšky cca 1 km -> 4039, 4274 7,4 km Obránců mírů, odbočení a sjezd k rybníku Buňkov -> 2. Labská 4,3 km křižovatka Mělice -> 4041 6,9 km.