trasy

zobrazit seznam tras

14 - Drsnej Orlickej okruh

Náročná hodně kopcovitá trasa nás povede od přehradní nádrže Pastviny přes Zemskou bránu kolem pohraničního opevnění a říčky zpět k Pastvinám. Výlet začnete v obci Nekoř a vydáte se proti proudu okolo nádrže Pastviny. Z Pastvin se přes České Petrovice dostanete do přírodní rezervace Zemská brána, kde se nachází kamenný most z roku 1900. Po většinu cesty do Říček pojedete souběžně po nově vzniklé turistické Hřebenovce. Cestou potkáte několik bunkrů z pohraničního opevnění vybudovaného v letech 1936 - 1938. Největší z nich, pevnost Hanička, určitě navštivte. Dále se nabízí k návštěvě rozhledna Anenský vrch. V Říčkách si můžete vyzkoušet své dovednosti na kole v Bikeparku Říčky a v Rokytnici v O. H. navštívit muzeum Orlických hor nebo místní zámecký park. Na závěr cesty se pro zvýšení adrenalinu projeďte na bobové dráze u přehrady Pastviny.

Info o trase

Délka: 61 km

Náročnost:

Místo, kde dostanete razítko:
Muzeum Orlických hor v Rokytnici v O. H.,
Autokemp Šlechtův palouk

Autokemp Šlechtův palouk

Autokemp Šlechtův palouk naleznete v podhůří Orlických hor, přímo na břehu vodní nádrže Pastviny. Rozloha areálu je cca 10 tis. m2. Určen je pro rekreaci osob v jarní, letní a podzimní sezoně. V chatkách lze zajistit teplotní komfort. V autokempu je možné se ubytovat v chatkách, karavanech i pod stanem. Pobývat můžete i s vašimi čtyřnohými miláčky. Nabídka ubytování představuje 17 chatek s kapacitou 85 lůžek a dále pak travnatou plochu pro cca 120 stanů a 30 karavanů. V celém areálu jsou asfaltové komunikace a parkovací plochy přímo u chatek nebo stanů. Zděný objekt sociálního zařízení se sprchami, toaletami a umývárnami pro ženy a muže, společná kuchyňka. Hospůdka s krytou terasou pro cca 60 osob. V recepci lze zapůjčit sportovních vybavení. V areálu naleznete i půjčovnu loděk a šlapadel.

Pastviny
Trasa
Start: Nekoř most přes Divokou Orlici > 6,8 km po cyklotrase č. 4073 k rozcestí Kraví skok > 4,8 km po 4077 do Českých Petrovic > 20 km po 4071 přes Zemskou Bránu, pevnost Hanička, Anenský vrch na Mezivrší > 4,1 km po 4075 k zast. aut. Říčky, Perla > 13,2 km po 4070 přes Rokytnici v O. H. do obce Kunvald > 2,7 km po 4074 do obce Končiny > 7,8 km po 4076 do obce Nekoř k zast. aut. Nekoř, přehrada > 1,5 km po 4069 > cíl: Nekoř most přes Divokou Orlici